Grupa eko-wsparcia (partnerzy)
 
  Może jestem maniakiem, ale nie tylko nieszkodliwym, ale - jestem pewien - dosyć pożytecznym (ALE już NIE IDIOTĄ! Co to, to NIE!). Na dodatek, jest nas więcej - tyle, że są różne podejścia do problemu, który nas jednoczy - czyli sprawy ODPADÓW.  Jedni zachęcają ludzi do ich segregowania, inni nawołują, jeszcze inni - edukują, uczą albo pouczają. Ja pokazuję tylko to, co sam "w tym temacie" ROBIĘ. I piszę o tym, jaki to ma dla mnie sens i jaką wartość. Czasem natykam się na ciekawe informacje i dane, więc je przytaczam. Czasami sam je tworzę...

  Ale w jedności siła - zatem warto współpracować w tych sprawach, bez względu na to, jak sobie wyobrażamy dobre i skuteczne metody wprowadzania do społecznej świadomości problemu odpadów. Poprę każdego, kto coś dla środowiska robi. A oni - niech poprą mnie... Zróbmy na ten temat modę!
 eko-sztuka-pakowania.pl - logo Akademia Odpadowa
"Gwałtowny rozwój zaawansowanych technologii oraz wygoda życia codziennego powoduje, że zaczęło przybywać coraz więcej śmieci trudnych do utylizacji. Dużo produktów wytwarzanych przez człowieka nie podlega [już] samoistnemu rozkładowi, albo rozkłada się tak wolno, że ilość powstających śmieci przerasta możliwości ich przetworzenia i unieszkodliwienia". No i oni tym się zajmują... Tak zawodowo, profesjonalnie, na serio, z pasją, i - co najważniejsze - z wiarą..."Śmieciowa rewolucja (...) Wkraczamy w nowy etap ochrony środowiska. 1 stycznia 2012 r. w życie weszła ustawa, która reguluje zasady utrzymania czystości i porządku w gminach. Zmiany niosą za sobą wiele korzyści, dzięki którym lepiej będzie się żyło zarówno nam jak i naszej planecie (...). Nie jest to temat łatwy, ale na pewno niosący za sobą dużo pozytywów".
  "Nowe prawo to bardzo znaczące, rewolucyjne zmiany, które na celu mają usprawnienie procesu gospodarki odpadami. (...) Stanowi, że odpady nie są już własnością mieszkańców, ale gmin. Oznacza to, że to gminy odpowiedzialne będą za wyłanianie [w drodze przetargów] podmiotów, które będą wywozić odpady i zawieranie z nimi umów.
". Śmiecenie odpada. Nie jest trendy, nie jest modne. I niech to stanie się normą...
 Śmiecenie odpada 
Polskie organizacje ekologiczne
 

 
 home |  makulatura  |  metale  |  plastik  |  biomasa  |  inne odpadki  |  eko znaki  |  partnerzy  |  blog  |  o mnie